PROJEKAT

Manifestacija Together for a common Europe se održava od 18. – 20. juna 2021. godine u Subotici od strane RAVNICA UDRUŽENJE ZA UZGOJ SVINJA RASE MANGULICA VOJVODINE koja obezbeđuje mogućnost saradnje i učešća građanima u građenju zajedničke Evrope i postavljanja osnova za budućnost Evrope, što je trenutno i budućnost Srbije.

Partneri manifestacije su:

Skab - Riga

Fundatia Diaspora - Timisoara

Mađarsko kulturno društvo "Népkör" – Osijek

ECCLESIA ZDRUZENIE - VEL KE KOSIHY

OBCIANSKE ZDRUZENIE OAZA KOMOCA - KOMOCA

LOKALNA SAMOUPRAVA GRADA KIŠKUNHALAŠ

Tokom tri dana događaja, izgrađuje se selo od šatora za mozganje ideja na glavnom subotičkom trgu, uz pomoć lokalnih NVO, u okviru kojih se ostvaruje cilj predstavljanjem radionica, zajedničkog razmišljanja i dobre prakse. Opšti cilj projekta je da otvori perspektive u duhu Evropske zajednice koja će promovisati solidarnost, proces uzajamne pomoći novoprimljenim zemljama i Srbiji kao pristupaljućoj zemlji, i tako smanjenje evroskepticizma. Preduslov za to je aktivna interakcija i uključivanje građana u zajedničku komunikaciju, što se na odgovarajući način obezbeđuje ovakvim trodnevnim događajem. U okviru ovog projekta se organizuje neformalna konferencija, na kojoj publika duže sluša svakog govornika, ali očekuje se komunikacija među ljudima, razmena iskustava, zajedničko mozganje ideja, praktična demonstracija dobrih iskustava, koja je važan rezultat. Cilj projekta je da se što šire iskoriste razvijena teorijska rešenja za očekivane događaje, ne samo za članove delegacija koje učestvuju, već i za stanovnike gradova i država koje predstavljaju, i da se stvori efikasan uticaj.

PROJEKAT