A PROJEKT

Az Együtt a közös Európáért rendezvény 2021. június 18. és 20. között Szabadkán rendezi meg az Alföld – Mangalicatenyésztők Vajdasági Egyesülete, mely lehetőséget nyújt az együttműködésre a részvétel által valamint a közös Európa felépítésében és az alapok megteremtésében. Európa jövője, jelenleg Szerbia jövője.

A rendezvény partnerei:

Skab - Riga

Fundatia Diaspora - Timisoara

Népkör - Eszéki Magyar Horvát Társaság

ECCLESIA ZDRUZENIE - VEL KE KOSIHY

OBCIANSKE ZDRUZENIE OAZA KOMOCA - KOMOCA

KISKUNHALAS VÁROSI ÖNKORMANYZATA

A rendezvény három napig tart, mely során a civil szervezetek workshopok, közös gondolkodás és jó gyakorlat bemutatásával próbálják elérni kitűzött céljaikat. A projekt általános célja olyan perspektívák megnyitása, amelyek elősegítik a szolidaritást, az újonnan felvett országok és Szerbia, mint csatlakozó ország kölcsönös segítségnyújtási folyamatát, és ezáltal csökkentik az euroszkepticizmust. Ennek előfeltétele az aktív interakció és a polgárok bevonása a közös kommunikációba, amelyet egy ilyen háromnapos esemény megfelelően biztosít. E projekt keretében konferenciák is megtartásra kerülnek, de az emberek közötti kommunikáció, tapasztalatcsere, közös ötletelés, a jó tapasztalatok gyakorlati bemutatása az elsődleges cél. A projekt célja, kidolgozott elméleti megoldások létrehozása a résztvevő küldöttségek tagjai által, melyek jelentősek az általuk képviselt városok és országok lakói számára is.